Грудень 2017


День Святого Миколая

     19 грудня, в День Святого Миколая, коли всі в очікувані дива і подарунків, учні 9-Б кл. нашої школи (кл. керівник Старушик Л.В.) привітали зі святом свого однокласника Колотюка Богдана, який навчається на індивідуальній формі. Ролі Миколая і його помічників розіграли учні класу,     подарувавши хороший настрій всім.  

Новорічний подарунок

     Члени гуртків «Образотворче мистецтво»  та «Юні лісівники» взяли участь у районному конкурсі «Новорічний подарунок» і стали його переможцями. Учень 6-Б класу Дейнека Роман створив композицію «Новорічна казка» (гурток «Образотворче мистецтво», керівник Дейнека Олена Іванівна). Члени гуртка «Юні лісівники» презентували роботу «Різдвяна радість» (керівник Філіпчук Людмила Павлівна)

Ярмарок професій

19 грудня на базі нашої школи відбувся традиційний «Ярмарок професій», в якому взяли участь  учні 9 класів закладів освіти району, їх батьки і педагоги. Умови вступу, навчання, побуту та дозвілля, можливості працевлаштування після закінчення навчальних закладів презентували представники географічного та хімічного факультетів Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Луцького кооперативного коледжу, Ковельського медичного коледжу, Ковельського промислово-економічного коледжу ЛНТУ, Луківського ПТУ № 22.

Годівничка

     Зима для птахів справжнє випробування. Допомогти птахам вирішили лісові рейнджери, провівши 17 грудня акцію «Годівничка». День пройшов насичено та цікаво: розвісили годівнички, дізнались багато нового про ліс від лісничого Петра Миколайовича Матвіюка, грали ігри, смажили шашлики і просто весело та незабутньо провели час!

Краю рідного скарбничка

15 грудня до «Краю рідного скарбнички» завітали учні 3-Б класу та класовод Лук’янюк О. О. Діти із захопленням слухали розповіді вчителя про різноманітність української вишивки, декламували поезії.

Навчальний семінар

14 грудня Степан Хамуляк, начальник методичного відділу, методист з історії Львівського регіонального центру якості освіти, та Ірина Климець, методист з української мови та літератури Львівського регіонального центру якості освіти, на базі нашої школи провели навчальний семінар для вчителів української мови та літератури, історії за темою "Підготовка вчителя та учня до виконання тестових завдань у системі зовнішнього незалежного оцінювання". В ході роботи були розглянуті наступні питання:

- ретроспективний аналіз результатів ЗНО (2012– 2016 роки), фрагменти актуальних результатів за 2017 рік з української мови та літератури, історії;

- проаналізовано алгоритм підготовки вчителя щодо навчання дітей виконанню тестових завдань з української мови та літератури, історії;

- проаналізовано види тестових завдань та методику їх виконання, структуру власного висловлення з української мови та літератури;

- опрацьовано алгоритм написання відкритої частини тесту з української мови та літератури.

Вони були першими

     14 грудня в Україні відзначають День ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. З цієї нагоди в нашій школі пройшов виховний захід під назвою «Вони були першими…». Учні 10-Б класу (кл. керівник Гребік О.В.) представили увазі присутніх усний журнал, в ході якого прозвучала хронологія тих перших страшних годин після аварії, розповіли про пожежників, які першими ринулися в бій з невидимим ворогом – радіацією. Під час заходу звучали вірші, були показані відеосюжети про ті події. Перед учнями виступив також і гість – житель нашого селища – Токарський М.М., який безпосередньо брав участь у ліквідації наслідків цієї аварії.

     На завершення всі присутні вшанували память тих, хто ціною свого життя захистив  нас з вами, нашу Україну, не допустив ще більшого лиха, хвилиною мовчання.

Чарівний світ бабусиної скрині

14 грудня відкрили для себе «Чарівний світ бабусиної скрині» учні 2-Б класу. Цікаві розповіді класовода Котюх Р. В. запалили вогники цікавості у дитячих очах.

Народні символи

13 грудня відбулася виховна година у 3-А класі (класовод Лях Н. Н.) із циклу «Народні символи» - «Не ламай калину коло хати». Учні поринули у дивовижний світ українських традицій, вірувань та звичаїв.

Лялька-мотанка

      Лялька-мотанка – українська народна лялька, символ жіночої мудрості, родинний оберіг. Здавна у кожній родині лялька-мотанка виконувала роль оберегу, була символом мудрості, берегинею роду, символом матері-прародительниці та зв'язку між поколіннями, одна із найдревніших іграшок.

      12 грудня на уроці трудового навчання учні 4-Б класу та вчитель Семенюк О. В. майстрували іграшку-оберіг для своїх домівок.

Міжнародний день прав людини

     10 грудня відзначають Міжнародний день прав людини.

Кожен член суспільства має права. Оскільки дитина є повноцінним членом суспільства, вона також має свої права, деякі особливості реалізації яких обумовлені виключно тим фактом, що її фізична та розумова незрілість потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист. В залежності від віку дитини законодавством передбачено різний обсяг та механізми реалізації її прав. Повноцінний та дієвий захист прав дитини є обов’язком держави.

     Основним міжнародним документом, який регулює відповідне питання, є Конвенція про права дитини від 20.11.89р. В українському законодавстві основними правовими документами з цього питання є – Конституція України, Сімейний кодекс України, Закон України «Про охорону дитинства», Цивільний кодекс України.

 9 та 11 грудня на виховних годинах «Реалізація прав людини в Україні» та «Права дитини» класні керівники 11-Б і 11-А з своїми учнями говорили про права людини, розглядали основні положення Конвенції ООН про права дитини, дивилися відеофільм на дану тему, обговорювали ситуації про використання прав дитини в Україні.

  Хочеш Людиною справжньою стати,

  Наші закони навчись поважати.

  Навчись їх виконувать завжди і всюди,

  Тоді і тебе поважатимуть люди!

Чи знаєш ти свої традиції?

     12 грудня у 9-Б класі вчителем української мови та літератури Северенюк Л.А. проведена народознавча вікторина «Чи знаєш ти свої традиції?» Формувати у вихованців уміння свято зберігати сторінки історії свого краю, виховувати любов до отчої землі, до рідного народу, до материнської пісні та народної культури – такою була мета   заходу.

Школа молодого педагога

     12 грудня на базі нашої школи відбулось засідання школи молодого вчителя хімії. Учасники засідання відвідали урок хімії у 9 класі на тему «Окисно-відновні реакції» (вч. Приймачук І.В.), опрацювали програмні вимоги до теми «Хімічні реакції», прийняли участь у міні-тренінгу «Сучасний урок хімії». Новак Н.П., методист РМК, надала молодим педагогам методичні рекомендації щодо викладання хімії у 9 класі та акцентувала увагу на виконанні практичної частини програми, зокрема, на дотриманні правил БЖД при проведенні демонстрацій, лабораторних дослідів та практичних робіт.

Декада народознавства

Краєзнавство і народознавство нині справді просяться до школи. Переступивши поріг школи, діти мають добре усвідомлювати, яке багатство містить у собі рідна мова і все, пов’язане з нею: мудрі народні традиції, мелодійні пісні, казки та перекази, ремесла та обряди. Тому,  відповідно до річного плану роботи школи,  з метою національно-патріотичного виховання учнів, формування здатності школярів зберігати і примножувати традиції, звичаї рідного краю і виховання шанобливого ставлення до культурно-мистецьких надбань українського народу   з 11 по 20 грудня 2017 року у закладі проходить Декада народознавства.

Народні костюми

11 грудня у 10-А класі проведена виховна година «Народні костюми» (класний керівник Хозей О. М.). Учні ознайомилися з однією з визначальних особливостей українців як нації – народне вбрання. Можна сміливо сказати, що національний одяг – це повість давніх предків про їх духовні цінності. Цим пояснюється багатофункціональність українського народного вбрання. Адже костюм – то не лише ілюстрація одягу з прив’язкою до території, але й ціла повість про людину.  

Нумо, хлопці

     Напередодні відзначення Дня Збройних Сил України  з метою посилення військово-патріотичного виховання учнівської молоді у школі  проводились виховні години, уроки мужності, свято «Нумо, хлопці», екскурсія до військової частини, спортивні турніри і змагання.

     День Збройних Сил України - свято сміливих, сильних, спритних, витривалих та мужніх захисників незалежності нашої  України. Саме такими і зростають наші хлопці і дівчата, адже багато з них мріють служити в українському війську чи працювати в правоохоронних органах нашої держави. Звичайно, що шлях до спритності і витривалості пролягає через спортивну діяльність. Тому й цього дня відбулись спортивні змагання з настільного тенісу, переможцями якого стали:

     Завадський Владислав, учень 11-Б класу - 1 місце;

     Ленартович Евгеній, учень 8-Б класу - 2 місце;

     Пінкевич Олег, учень 11-Б класу - 3 місце.

Вітаємо переможців!