Міжнародний день прав людини

     10 грудня відзначають Міжнародний день прав людини.

Кожен член суспільства має права. Оскільки дитина є повноцінним членом суспільства, вона також має свої права, деякі особливості реалізації яких обумовлені виключно тим фактом, що її фізична та розумова незрілість потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист. В залежності від віку дитини законодавством передбачено різний обсяг та механізми реалізації її прав. Повноцінний та дієвий захист прав дитини є обов’язком держави.

     Основним міжнародним документом, який регулює відповідне питання, є Конвенція про права дитини від 20.11.89р. В українському законодавстві основними правовими документами з цього питання є – Конституція України, Сімейний кодекс України, Закон України «Про охорону дитинства», Цивільний кодекс України.

 9 та 11 грудня на виховних годинах «Реалізація прав людини в Україні» та «Права дитини» класні керівники 11-Б і 11-А з своїми учнями говорили про права людини, розглядали основні положення Конвенції ООН про права дитини, дивилися відеофільм на дану тему, обговорювали ситуації про використання прав дитини в Україні.

  Хочеш Людиною справжньою стати,

  Наші закони навчись поважати.

  Навчись їх виконувать завжди і всюди,

  Тоді і тебе поважатимуть люди!