Зустріч працівників рятувальної служби з учнями

     Напередодні 35-ої  річниці  трагедії на Чорнобильській АЕС 20 квітня 2021 року під час місячника безпеки життєдіяльності  на уроці «Захист України» (вчителі Хотинюк Т. П., Бухалко А. М.) під час вивчення теми «Надзвичайні ситуації» відбулася зустріч працівників рятувальної служби з учнями 10-их класів нашої школи.

     В школу  завітали  рятувальники  Ратнівського підрозділу ДСНС інженер пожежно-рятувальних робіт старший лейтенант служби цивільного захисту  Дмитро Кондратюк  та головний майстер-сержант Григорій Раковець. Вони розповіли учням про безпеку життєдіяльності під час надзвичайних ситуацій та продемонстрували обладнання, яке використовується для ліквідації аварій на базі автомобіля Ford САРМ-Л.  Службовці показали засоби, які значно підвищують оперативність та ефективність їх дій. Учні та вчителі з захопленням  спостерігали за діями рятувальників та уважно слухали їх поради. Під час демонстрації приладів з комплекту автомобіля  працівники ДСНС відповідали на запитання учнів та розповідали про типові  та незвичайні випадки на службі.  Слухачі дізналися багато нового та мали можливість побувати в ролі пожежників, працюючи з обладнанням власноруч під наглядом рятувальників. Діти зробили висновки та подякували випускникам нашої школи Григорію та Дмитру за корисно проведений час.     

Декада предметів спортивно-естетичного циклу та трудового навчання

     Згідно річного плану на 2020/2021 навчальний рік з 10.02.2021р.  по 20.02.2021р. у нашій школі була проведена декада предметів спортивно-естетичного циклу та трудового навчання.

     Мета декади: формування умінь і навичок із різних видів мистецтва та трудового навчання, розвиток творчих здібностей, пропагування здорового способу життя, свідомого ставлення до свого здоров'я, відпрацювання правил безпечної поведінки у побуті, соціумі, природі.

     В рамках декади було організовано та проведено ряд заходів:

  • відкриття декади спортивно-естетичного циклу та трудового навчання (голова МО Дейнека О.І.);
  • виставка стінгазет «Чарівна сила мистецтва» (Дейнека О.І.);
  • урок з основ християнської етики в 5 класі «Мужність і непохитність переконань» (Фіщук Т.Г.);
  • виставка мистецтвознавчої літератури «Краса навколо нас» (Нечипорук Н.П);
  • малі олімпійські ігри у нашій школі (Бірук М.І., Лісовська Н.О.);
  • персональна виставка робіт учениці 9В класу Барни Ірини (Дейнека О.І.);
  • позакласний захід у 3В класі «Година мистецтва. Звідки беруться фарби?» (Дейнека О.І.);
  • відкрите заняття «Гуртка технічної творчості» (Марчук В.М.);
  • урок-концерт у 5В класі «Музичний калейдоскоп» (Корсак В.В.);
  • музичні перерви (Корсак В.В.);
  • майстер-клас «Виготовлення листівки в техніці пейп-арту» (Дейнека О.І.);
  • естафети серед учнів 7А та 7Б класу (Ковч І.В.);
  • урок-змагання «Сильні духом» (Бухалко А.М.);
  • персональні виставки шкільних художників (Дейнека О.І.);
  • майстер-клас «Мотанка – душа українського народу» (Теребуха С.С.);
  • підбиття підсумків декади (голова МО Дейнека О.І.)

     Декада спортивно-естетичного циклу була дуже цікавою та захоплюючою.

Мужність і непохитність переконань

    11 лютого 2021 року в рамках декади предметів спортивно-естетичного циклу відбувся урок з основ християнської етики  «Мужність і непохитність переконань»  у 5-А класі.  Вчитель Денисова Т.Г. розвивала в дітей уміння аналізувати вчинки і поведінку людей, виховувала прагнення проявляти мужність і вірність у християнських цінностях. Діти подивилися відео, виступ учнів класу театрального мистецтва музичної школи з інтерактивною виставою «Ілюзія життя» (викладач Ліщук С. Г.), скуштували солодощі.

План роботи декади спортивно-естетичного циклу та трудового навчання в школі

Майстер-клас

     14 лютого 2020 року вчитель трудового навчання Теребуха С. С. провела майстер-клас. Педагог поділилася з вчителями обслуговуючої праці району власним досвідом  роботи щодо планування проєктної діяльності школярів.   Колеги в ролі учнів побували на уроці в 7 класі з теми «Моделювання швейного виробу»,  практично ознайомились з технологією виготовлення картин у техніці «Кінусайга».

Розвиток ключових компетентностей учнів

     22 березня 2019 року на базі НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-дитячий садок» с. Гірники відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів трудового навчання по темі «Розвиток ключових компетентностей учнів на уроках технічної та обслуговуючої праці». Активну участь в роботі методичного об’єднання взяли вчителі нашої школи С.С. Дордюк та В.М. Марчук, які розповіли про ведення документації з техніки безпеки та проведення інструктажів у шкільній майстерні. На майстер-класі «Я вмію це робити і навчу вас» С.С. Дордюк провела заняття з виготовлення вітальної листівки.

Тиждень мистецтва

      В суботу 9 лютого були підведені підсумки мистецького тижня.

Проведені заходи надали можливість учням нашого навчального закладу наблизитися до прекрасного, створити власноруч естетичні об’єкти, викликати своєю діяльністю відгук у інших людей. Під час проведення тижня вчителі ставили перед собою мету – зорієнтувати дітей на участь у самому  «мистецькому» процесі; наголосити школярам, що мистецтво – це майстерність, воно приносить естетичне задоволення, це чудова можливість для дитини «відкритися», поділитися своїми емоціями і фантазіями. 

Чудовий світ дитинства

     П’ятниця підвела підсумок тижня мистецтва, адже в цей день відбувся творчий звіт художньої самодіяльності школи «Чудовий світ Дитинства», на якому були представлені кращі музичні та танцювальні номери. А також глядачі могли побачити вироби декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва творчих дітей школи. Організаторами виставки були вчителі трудового навчання Дордюк С.С., Семенюк О.В., Марчук В.М., образотворчого мистецтва Дейнека О.І., музичні номери підготував Корсак В.В.

Давайте станемо метеликами

      Четвертий день мистецького тижня також був цікавим та насиченим. У 5 класі вчитель музичного мистецтва Корсак В.В. провів урок-концерт. Всі бажаючі учні  та вчителі школи прийняли участь у мистецькому флешмобі на тему «Давайте станемо метеликами», завдання якого було намалювати метелика, що символізував  автора. Вчитель образотворчого мистецтва Дейнека О.І. в 7-А класі провела захоплюючий майстер-клас на тему «Малюємо кавою».

У світі музичних звуків

06 лютого пройшов третій день мистецького тижня, який розпочався музичними перервами. Бажаючі учні 1-7-х класів взяли участь у виставці малюнків «У світі музичних звуків». Після уроків вчитель образотворчого мистецтва Дейнека О.І. зі своїми гуртківцями провела майстер-клас по виготовленню 3D аплікації. Діти з захопленням працювали та були задоволені своїми роботами. 

Краса навколо нас

Другий день дивував усіх цікавою інформацією.  Позитивні емоції, гарний настрій та задоволення отримали учні, відвідавши в бібліотеці виставку мистецтвознавчої літератури «Краса навколо нас»,  на якій мали змогу ознайомитися з різними видами образотворчого мистецтва та їхніми представниками. Учні 2-6-х класів взяли участь у виставці дитячих малюнків «Ілюстрація до української народної пісні». А в 10 класі Старушик Л.В. на уроці мистецтва провела віртуальну подорож музеями світу.

Тиждень мистецтва

     Сучасне мистецтво все більше завойовує  прихильність серед дітей і підлітків, юнаків і дівчат. З метою формування естетичної культури, духовного збагачення учнів, виховання художнього смаку, бажання вносити прекрасне у життя, формування ціннісного ставлення до мистецтва, підтримки талановитих школярів, розвитку їх мистецьких здібностей з 4 по 9 лютого у нашій школі проходив тиждень мистецтва.

      Вчителі образотворчого та музичного мистецтва  Дейнека О.І. та Корсак В.В. вчили  дітей  виражати свої почуття, емоції, душевний стан та думки мовою кольору та музики. Щоденні заходи  були розвивального, виховного та пізнавального характеру. Їх різноманітність  мала великий вплив на учнів, розвивала інтерес до вивчення та стимулювання творчої праці вчителів та учнів.

      В перший день відбулась лінійка «Кольоровий світ», на якій було оголошено план тижня. В коридорах школи розпочалась виставка стінгазет «Чарівна сила мистецтва». А також в цей день вчителі української мови та літератури провели шкільний конкурс читців, присвячений творчості Лесі Українки.

Майстер-клас для вчителів духовно-морального спрямування

     23 листопада 2018 року  на базі нашої школи відбувся майстер-клас для вчителів курсів духовно-морального спрямування   «Сучасні методи навчання і виховання у процесі викладання курсів духовно-морального спрямування».   Методист РМК Леся Лукашик наголосила, що такий вид роботи як майстер-клас є одним із найбільш ефективних та творчих форм обміну власними  педагогічними напрацюваннями. Це  передача знань і умінь, де основним є демонстрація вчителем-майстром комплексу методичних прийомів, педагогічних дій, оригінальних методів освоєння певного матеріалу, притаманних саме йому при активній участі всіх учасників заняття.

     Вчителі КДМС Ніна Матвіюк, НВК с. Гірники та Тетяна Денисова, ЗОШ № 2 смт Ратне презентували елементи уроків у 5 класі з тем «Славні постаті Старого Заповіту» і «Гостинність та щедрість». Досвідом виховної роботи  ділилися вчителі Тетяна Панасюк, НВК с. Броди та Марія Бурко, НВК с. Велимче.

     Керівник методичного об’єднання Галина Шура виступила з питанням «Інтегрування біблійних засад і духовно-морального компоненту до змісту навчальних дисциплін Нової української школи».

Тренінги для вчителів образотворчого мистецтва

     20 листопада 2018 року  на базі нашої школи відбулося тренінгове заняття для вчителів образотворчого мистецтва  закладів загальної середньої освіти Ратнівського, Камінь-Каширського та Любешівського районів, які будуть працювати в 1-х класах у 2019/2020 навчальному році в умовах Нової української школи. 

      Відповідно до програми підготовки учителі практикували проведення ранкових зустрічей, вивчали основи управління класом, опановували методичні прийоми формування в учня власної ідентичності й готовності до змін через вироблення поваги до інших, через обмірковування прийнятих у класі соціальних норм і усвідомлення відповідальності за свої вчинки.

     Під час тренінгу вчителі виконали цікаву практичну роботу із створення лепбуку.

Тренінг вчителів музичного мистецтва

     14 листопада 2018 року  на базі нашої школи  відбулося тренінгове заняття для вчителів музичного мистецтва  закладів загальної середньої освіти Ратнівського та Старовижівського районів , які будуть працювати в 1-х класах у 2019/2020 навчальному році в умовах Нової української школи. У тренінгу взяли участь 30 педагогів.

     Відповідно до програми підготовки учителі практикували проведення ранкових зустрічей, вивчали основи управління класом, опановували методичні прийоми формування в учня власної ідентичності й готовності до змін через вироблення поваги до інших, через обмірковування прийнятих у класі соціальних норм і усвідомлення відповідальності за свої вчинки.

     Під час тренінгу вчителі брали активну участь у обговоренні питань, що розглядалися, шляхом участі у «Мозковому штурмі» та «Керованій лекції», створювали правила та виконували цікаві вправи під час проведення «Ранкового кола»; вчилися створювати «Асоціативний кущ», порівнювати матеріал за допомогою «Діаграми Венна», працювати з таблицею «Знаю. Хочу дізнатися. Дізнався»; ділилися своїми враженнями від занять у «Щоденнику вражень» та виконали цікаву практичну роботу із створення лепбуку.

Тиждень фізкультури і спорту

       З 03.09  по 10.09.18 року в школі проводився Тиждень фізкультури і спорту.

Протягом тижня були проведені наступні заходи:

- олімпійський урок;

- міні-футбол між учнями 5-х класів;

- футбол, човниковий біг між учнями 6-х класів;

- волейбол, естафета між учнями 7 класів;

- легка атлетика між учнями 8-11 класів;

- виставка малюнків «За здоровий спосіб життя»;

- естафети «Веселі старти» для учнів 2-4 класів