Січень 2018


Школа молодого педагога

     30 січня 2018 року на базі нашої школи відбулось чергове заняття районної школи молодого вчителя математики та фізики (керівник Колотюк І.К.) по темі «Розвиток творчих інтересів та практичних навичок учнів на уроках фізики та математики».

     На заняття прибуло 10 молодих педагогів, які побували на уроці фізики у 9 класі по темі «Фізика атома. Атомне ядро. Фізичні основи ядерної енергетики» (вчитель Осіюк В.О.) та на уроці математики у 8 класі на тему «Властивості арифметичного квадратного кореня» (вчитель Колотюк І.К.).

     Під час «круглого столу» присутні обговорили питання: «Розвиток творчих здібностей учнів», «Розвиток навичок самостійної роботи».

100 років трагедії під Крутами

     29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут – саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

26 січня 2018 року працівники районної бібліотеки смт Ратне провели мистецький захід  «Пам’ятаймо героїв Крут», на який запросили одинадцятикласників ЗОШ І – ІІІ ступеня №2 ім. Миколи Заліпи.

     Ця героїчна й водночас трагічна подія 1918-го знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її. «Понад все вони любили свій коханий край», — писав Павло Тичина. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства.

     Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща. Вічна їм слава.

Тиждень учнівського самоврядування

Шкільний актив самоврядування – це група активної молоді школи, яка успішно виконує свої обов’язки щодо навчальної та виховної роботи з учнями,  організовує велику кількість заходів для учнів. Ось і цього року шкільний актив організував та провів тиждень учнівського самоврядування.

Розпочався тиждень з лінійки, на якій було оголошено план роботи і призначено відповідальних за проведення заходів. З учнями 7-11 класів було проведено анкетування «Ваше ставлення до учнівського самоврядування»

23 січня проходив конкурс «Топ кращі вишиванки школи». 24 січня вожатська комісія проводила з учнями початкових класів музичні перерви у вигляді танцювального флешмобу. 25 січня з членами РШБ був проведений тренінг «Розвиток лідерських якостей».  Діти активно працювали, дискутували та виносили цікаві ідеї. Для учнів 7-11 класів на перервах проводився конкурс «Караоке». 26 січня проводили караоке для початкових класів, акцію «Дерево доброти», конкурс малюнків «Школа майбутнього»

Закінчився тиждень самоврядування святковою дискотекою «Укртека»

День Соборності України

З метою виховання в учнів любові до Батьківщини, українського народу, державної мови, прагнення  берегти і зміцнювати рідну державу, ніколи не забувати про сумний досвід минулого, з оптимізмом дивитись у майбутнє в школі заплановано та проведено ряд заходів до Дня Соборності України:

 17.01 – урок мужності «Співаймо славу тій події і тепер» - 9А клас;

 18.01 – година гордості «Соборна духом Україна» - 10А, 5А класи;

 19.01 – урок державності «День Соборності України» - 11Б клас;

 22.01 - урок мужності «У нас одна Батьківщина» - 1А клас;

 22.01 – загальношкільна лінійка  «Україна – соборна держава»;

 24.01 – урок мужності «Співаймо славу тій події і тепер» - 6Б клас.

Підсумки навчальних досягнень учнів за І семестр

     19 січня в школі були проведені загальношкільні  батьківські збори, де розглядалось питання «Підсумки навчальних досягнень учнів за І семестр». З аналізом результатів навчання виступив директор школи Рудчик І.М., який наголосив, що кожному з нас відомий вислів «Навчання – світло».  Навчання – це ще і благо, що робить людину мудрішою, добрішою, багатшою і духовно, і матеріально.

     Саме активна присутність батьків в житті дітей дає останнім відчуття безпеки і впевненості в собі. Школа, безумовно, несе відповідальність за виховання дітей, але все ж-таки головним виховним середовищем є сім’я: саме від стосунків батьків і дітей залежить поведінка дитини і, звичайно ж, бажання вчитися. Педагоги і батьки – союзники в цій роботі. Сподіватимемося, що наші спільні зусилля дадуть необхідний результат, а успіхи у вихованні позитивно вплинуть на успішність дітей. Директор відмітив і нагородив учнів, які показали високі досягнення в олімпіадах, конкурсах, та вручив подяки їхнім батькам. На завершення присутні побачили театралізоване дійство, яке підготували учні школи з педагогом-організатором Брей О.В.

Роль гурткової роботи для всебічного розвитку особистості школяра

     11 січня в школі пройшло засідання педагогічної ради, де розглядалось питання «Роль гурткової роботи для всебічного розвитку особистості школяра». Заступник директора школи з виховної роботи Фіщук Т.Г. розповіла про участь учнів в позаурочній гуртковій роботі, яка зумовлена передусім  інтересами школярів.   Тетяна Герасимівна наголосила на здобутках та проблемах розвитку гуртків у школі.

     В обговоренні доповіді взяли участь керівники гуртків Дейнека О.І. (гурток «Образотворче мистецтво»), Філіпчук Л.П. («Юні охоронці природи»), Корпач О.М. («Обдаровані літературною творчістю»), Козак Т.П. («Сучасний та спортивний танець»), Бухалко А.М. («Школа безпеки»), Брей О.В. («Основи учнівського самоврядування»).