Серпень 2017


Юні лісові рейнджери

         В останні дні літа відбулася фінальна зустріч клубів у рамках проекту «Юні лісові рейнджери», який реалізовує БФ «Центр громадських ініціатив» (м. Перечин) за фінансової підтримки Лісової Служби США. 

        Волинську область представляла команда нашої школи у складі: Юлії Касянчук, Анастасії Маковецької, Аліси Лахтюк, Вікторії Бойко, Марії Головій, Владислава Супрунюка, їх керівника Людмили Філіпчук та лісничого Поступельського лісництва ДП “Ратнівське ЛМГ” Петра Матвіюка. 

     Зустріч відбулася у селі Лумшори на базі «У цімбора» Закарпатської області. Першого дня кожен клуб презентував свою роботу за рік. Ще відбулася екскурсія до місцевого водоспаду. На другий день відбувся  похід на полонину Руна (1482 метри над рівнем моря). Полонина Руна – найбільша полонина Карпат. Через неї проходять численні туристичні маршрути, а до однієї з вершин прокладено добру дорогу для авто. На полонині є декілька цікавих для туристів вершин: гора під назвою Полонина Руна, гора Менчул та Руна-Плай. Колись на вершині Руни працювала радіолокаційна станція, там розташовувались воєнні бункери – сьогодні від укріплень залишились хіба руїни, біля яких встановлено меморіал на честь українських партизанів.

     На третій день із командами  працювали  експерти ГО «Форза» (м. Ужгород), а саме  Юрій Дербань та Світлана Купцова. Це були різноманітні практичні заняття: вихід у ліс, вивчення місцевих порід дерев, трав, ознайомлення із приладами лісівників та використання їх на практиці тощо. А також дуже цікавий квест, завдання якого були не з легких. Та всі учасники добре впорались із ними.

     На четвертий день організатори потішили учасників пам’ятними  подарунки, тож додому усі поверталися із хорошими враженнями.

     У лісовій службі США ще вирішують, чи продовжиться проект. Проте як би не сталося у майбутньому, юні природолюби ношої школи обов’язково будуть продовжувати справу, яку розпочали, адже вона їм до душі..

      Хочеться ще дуже багато розповісти, але хіба можуть слова передати ті емоції, враження, які отримали всі, хто відвідував заняття, майстрував  годівнички, садив дерева, брав участь в акціях, поїздках!… Можливо, не все вдалось втілити у життя, як планувалось. Іноді життя вносить корективи у наші плани. Та все-таки… Проекти будують мости. Мости, які єднають минуле та майбутнє, людей різної культури, віросповідань, людей із різних куточків країни і навіть земної кулі. Наш проект  також об’єднав однодумців щодо необхідності збереження довкілля, зокрема лісів. Ми багато вчились самі, переймали досвід  один в одного, тішились успіхам друзів, проводили власні природоохоронні акції у своїй місцевості. Це міцні і необхідні знання, добрий позитивний досвід і кожний  молодий  лісовий  рейнджер  може тепер  по-справжньому називатись його знавцем та захисником, і бути прикладом для інших.