Тиждень толерантності

     У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників навчально-виховного процесу з 13 по 17 листопада в нашій школі  було проходив ТИЖДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ «Без лихих слів» під девізом «Толерантність - дорога до миру та співпраці».

     В понеділок, 13 листопада, на нараді при директору педагогічний колектив був ознайомлений з планом проведення тижня. Також на загальношкільній лінійці учнів школи було проінформовано про основні акції та кольори кожного дня. З учнями 10-х класів проведене анкетування "Чи толерантна ти людина" з метою виявлення рівня поінформованості дітей з даної теми. У фойє школи  проведена акція "Створи квітку толерантності", де всі бажаючі писали на пелюстках риси знайомих їм толерантних людей і прикріпляли квіти на символічну галявину. Символом понеділка був зелений колір, який в психології означає ніжність, оздоровлення, безконфліктність, комфорт.


Вівторок, 14 листопада, «День посмішки і гарного настрою»  розпочався з дому кожного учня і вчителя, адже необхідно було підібрати в одязі чи аксесуарах жовтий колір, який в психології означає позитив, оптимізм. На перервах учні активно приймали участь в акції «Знайди посмішку», де необхідно було зібрати якомога більше смайлів однієї тематики. Кожної перерви всі бажаючі мали можливість потішити себе приємним «повідомленням» -  проходила акція «Візьми з собою частинку гарного настрою». Також всі бажаючі мали змогу прийняти участь у фотоконкурсі «Подаруй світу посмішку» та взяли участь в акції «Візьмемося за руки», адже лише разом люди можуть подолати життєві негаразди.


     Середа, 15 листопада, «День відкритості та тактовності»  - колір дня білий, який в психології означає благородство, чистоту, чесність, відкритість. На першому поверсі  вивішено символічний паркан "Я хотів би сказати...", де кожен відверто міг поділитися власними думками, які мав на той момент. На великій перерві було проведено акцію "Долоньки", метою якої було викликати в учнів почуття вдячності та співчуття. В других класах пройшла година спілкування «Що таке дружба». На перервах відбувся перегляд відеороликів та соціальної реклами про доброту, терпіння, порозуміння. В цей день відбулося спільне засідання учнівського самоврядування та членів ради профілактики, де за круглим столом обговорили питання «Лихослів’я – засіб розрядки. Чи пошукаємо альтернатив?» Родзинкою та несподіванкою цього дня була хвилинка позитиву «Комплімент кожному».


Четвер, 16 листопада, пройшов під назвою «День взаєморозуміння та порозуміння», колір дня був синій, що в психології означає оптимізм і спокій, пригнічує агресивність і руйнівні емоції. На перервах учні мали можливість пройти тестування «Який ти друг» та на місці, підрахувавши бали, ознайомитися з результатами. Також щоперерви проходила вже знайома та улюблена всіма акція «Обійму безкоштовно», в ході якої необхідно обійняти найближчу до себе людину. Також учні створювали Дерево толерантності, яке символізує собою життя, мудрість, духовну культуру людства - цей універсальний символ, який поєднує небо й землю, містить в собі силу й міць, — став основою для вираження почуттів, адже на нього діти клеїли власноруч підписані листочки з рисами характеру, які притаманні лише толерантним людям. І звичайно традиційно для цього дня кожної перерви лунала музика «Шедеври етнічної музики», що дало можливість ознайомитися з музикою народів світу.  В цей день  група волонтерів із числа учнів нашої школи розповсюдили листівки серед населення селища Ратне «Що таке толерантність».


П'ятниця, 17 листопада, – «День ввічливості», колір дня - червоний, який в психології має дію як  допінг, збуджує психіку людини, пробуджує в неї бажання діяти і просто піднімає настрій. На першому поверсі  була розміщена виставка дитячих малюнків та робіт «Толерантність врятує світ».  Темою дня було проведене бліц-опитування серед всіх бажаючих учнів, в ході якого необхідно було обрати «Міс толерантність педагогічного колективу». В  кінці тематичного тижня біля кабінету психолога була розміщена дошка гарного настрою як зворотній процес «Що мені сподобалося протягом Тижня толератності» - приємним було те, що діти дійсно відмітили всі заходи, які були проведені протягом цього тижня.