Герої серед нас

     Щодня в газетах, книгах, по телебаченню, в інтернеті нам трапляються гідні захоплення й шани історії про наших сучасників. Виявляється, що серед нас, часто скромні й непримітні, сором’язливі й мовчазні живуть справжні герої, які й не визнають себе такими, мовляв, звичайна справа. Багато наших земляків гідно пронесли тягар війни. Про це свідчать їх численні нагороди та відзнаки. При першій потребі вони пішли боронити країну від агресора, а звільнені в запас, продовжують будувати вільну країну.

     Урочисте відкриття фотовиставки «Герої – серед нас», де представлені портрети сімнадцяти героїв з різних куточків Волинської області, відбулося нашій школі. Автор світлин — заслужений журналіст України, член Національної спілки журналістів та Національної спілки краєзнавців України Валерій Мельник. 

В рамках цієї виставки презентовано 17 портретів волинських військовослужбовців. Це люди абсолютно різних доль, різних військових звань. Всі вони різними шляхами потрапили на фронт. Водночас, їх об’єднує одна риса – це люди-патріоти, які на поклик держави подолали свої страхи і пішли захищати свою землю. З нашого району на фото представлений Василь Михайлович Мельничук, старший сержант 80-ої окремої десантно-штурмової бригади, учасник оборони Донецького летовища, житель с. Заліси.

     За прикладом волинян, світлини яких представлені на виставці, боронити Україну може кожний з нас. Хто працею на заводі, хто – у полі, хто – зі зброєю в руках. Герої серед нас, і кожен з нас може бути героєм – головна ідея виставки! Це мають розуміти відвідувачі виставки, у тому числі молоде покоління. Тим більше, що Ратнівщина має і своїх героїв-майданівців, і героїв-воїнів.

На відкритті виставки були присутні голова райдержадміністрації Андрій Харлампович, перший  заступник голови РДА Євген Савлук, заступник голови РДА, учасник антитерористичної операції Сергій Матвійчук, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту РДА Олександр Денисюк, представники військкомату, педагогічний колектив та учні  нашої школи, представники ЗМІ, батьки.

     Ми не маємо права їх забути – ні тих, які залишилися живими, ні тих, які пішли в інший світ. Бо герої не вмирають, допоки їх пам’ятають.