Тиждень екології

       З 16 по 22 квітня в нашій школі проходив тиждень екології «Майбутнє планети в наших руках». Протягом тижня було проведено ряд заходів: екологічні квести, ігри, тренінги, конкурси малюнків, трудові десанти, акції «Посади дерево», «Збережемо планету чистою» та «Чистий ліс», які були приурочені до дня Довкілля та дня Землі. 

День Землі

     Учні 7-А класу (класний керівник Северенюк Л.А.) долучилися до відзначення Міжнародного дня Землі і прибрали територію, закріплену за класом. 

Оголошення

     Міністерством молоді та спорту України оголошено конкурс з визначення проектів, розроблених молодіжними та дитячими громадськими організаціями, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2019 році.

     Детальна інформація про конкурс за посиланням: http://dsmsu.gov.ua/index/ua/material/36607.

     Конкурсні пропозиції приймаються до 16 травня 2018 р. щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів, з 10:00 до 17:00 (у п’ятницю – до 16:00) за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 42, к. 411.

     Контактні телефони: (44) 246-62-36, 289-13-09.

Профорієнтаційне заняття

     Провідний фахівець з профорієнтації Ратнівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості Леся Захарчук провела для учнів 9 класу нашої школи профорієнтаційне заняття на уроці трудового начання. Вона ознайомила дітей з послугами служби зайнятості,  розповіла про різноманітні професії, провела анкетування учнів. 

Зробимо довкілля чистим

19 квітня учні 8-Б класу провели акцію «Зробимо довкілля чистим»

Волонтери – люди доброї волі

    18 квітня 2018 року відбулася зустріч учнів школи з представниками ТЧХ Ратнівського району з нагоди 100-річчя  до дня Товариства Червоного Хреста України під назвою «Волонтери – люди доброї волі». На зустрічі були присутні голова Ратнівської районної ради Червоного Хреста Савлук Світлана Миколаївна та ветерани цієї організації: патронажні медичні сестри Королік Валентина Іванівна та Видрич Наталія Михайлівна, волонтер Корнелюк Юлія Павлівна.

     Діти-волонтери розповіли про історію виникнення цього руху, значення волонтерства в житті людини, презентували свій досвід роботи, згадали про тих, хто є справжніми атлантами, на чиїх плечах тримається наш світ, хто робить надзвичайне: годує, напуває, зігріває…Натомість отримуючи вдячність людей, позитивні емоції, знаходячи нові знайомства, нових друзів.

    Савлюк С. М. поділилась досвідом роботи Ратнівської організації Товариства Червоного Хреста, зосередила увагу присутніх на те, що основним завданням товариства Червоного Хреста  є захист життя людей, попередження та полегшення людських страждань під час збройних конфліктів, стихійних лих, катастроф та аварій, надання допомоги медичній службі збройних сил і органам охорони здоров’я, сприяння органам державної влади України в гуманітарній сфері тощо.

    Волонтери нашої школи провели акцію «Сто років Милосердя», розповсюджуючи серед населення селища Ратне буклети, наклейки, лінійки, надувні кульки тощо.

Левеня 2018

18 квітня в школі пройшов Всеукраїнський фізичний конкурс «Левеня - 2018». Взяло участь 25 учнів 7-11 класів. Переможців конкурсу чекають нагороди!

Виставка пасхальних композицій

    «Чарівний світ писанки» - таку назву мала цьогорічна виставка пасхальних композицій до Великодніх свят, яка проходила 11 квітня в нашій школі з метою збереження та популяризації українського мистецтва, народної творчості, що сприяє встановленню зв’язку між поколіннями. 

     Кожна писанка, представлена на виставці, — це окремий малесенький світ. Тут і небо із зорями, й вода з рибами, і дерево життя з оленями й птахами, й засіяне поле, і триверхі церкви — усе це вимальовано в певному порядку для того, щоб підтримувати лад та рівновагу в нашому житті.

     Крім барвистого розмаїття вже звичних писанок, крашанок, крапанок, учні представили яйця, декоровані бісером, блискітками і зернятками, оздоблені орнаментами з ниток, вишивкою, аплікацією.

     Організовуючи виставку, ми прагнемо подарувати усім учням, дорослим можливість відчути велич цього християнського свята, адже воно є символом перемоги життя над смертю, добра над злом, світла над пітьмою, а віри – над безнадією.

     Дякуємо всім учням, батькам,  класоводам та класним керівникам за активну участь у виставці. 

"Здоровому все здорово" - говорить народна мудрість

     До Дня здоров’я класоводи других класів Грицевич Г.С., Бужанська В. М., Котюх Р.В. провели зі своїми учнями спортивно-оздоровчі естафети «Веселі старти». Всі учасники були активними, енергійними. Діти отримали велике задоволення.

     На перервах учні проводили фізкультхвилинки під музику.

Рух заради здоров'я

     Згідно Положення про огляд-конкурс «Рух заради здоров’я»  та з  нагоди Всесвітнього дня здоров’я в школі проведено такі заходи:

     -       заняття ранкової гімнастики у всіх класах;

     -       спортивно-оздоровчі естафети «Веселі старти» у 2-х та 6-х класах;

     -       фізкульхвилинки;

     -       години здоров’я  «Охайний вигляд, чистий клас - це зробить здоровішим нас» (початкові класи), «Здоров’я понад усе» (9-Б клас), «Спорт у вільний час» (7-Б клас),  «Хто зі спортом дружить, той здоров’я береже!» (3 класи).

        Учні 3-х класів взяли участь у ранковій розминці «Спритні, сильні та гнучкі», а на завершення -  веселий флешмоб «Зайчик, зайчик…»

        Всі учасники були активними, енергійними. Діти отримали велике задоволення.

Районні педагогічні читання

     22 березня на базі нашої школи відбулись районні педагогічні читання для вчителів хімії на тему «Формування життєвих компетентностей учнів на основі творчого використання педагогічних ідей В.О.Сухомлинського». Про життєвий і творчий шлях відомого педагога-новатора присутнім розповіла Шиманська К.М., керівник методичного об’єднання вчителів хімії.

     Новак Н.П., методист районного методичного кабінету, провела паралелі між ідеями В.О.Сухомлинського та становленням Нової української школи.

Як навчатися сучасно

     16 березня на базі нашої школи відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів інформатики по темі «Як навчати сучасно».

     Вчителі інформатики відвідали уроки:

     у 9 класі з теми «Практична робота 12. Використання офісних веб-програм для створення спільних документів.», проведений Аллою Русинчук;

     у 5 класі з теми «Виконавці алгоритмів та їхні системи команд.», який підготувала Олена Глушко.

     Майстер-клас для вчителів інформатики «Як навчати сучасно» провели Юрій Арсенюк, вчитель інформатики НВК с. Гірники, та Алла Русинчук, вчитель інформатики нашої школи.

     Підсумки участі школярів району у районних і обласних олімпіадах з інформатики та інформаційних технологій, у Міжнародному конкурсі з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер», підсумки районної виставки-кокурсу «Творчі сходинки педагогів Волині» підвела методист райметодкабінету Віра Жерш.

Форум творчих ідей

13 березня в ЗОШ І-ІІІ ступеня №1-гімназії ім. В. Газіна смт Ратне відбувся районний семінар для вчителів образотворчого мистецтва на тему «Форум творчих ідей», який складався з двох блоків: теоретичного і практичного. У практичній частині були представлені різноманітні майстер-класи, де  вчитель нашої школи Олена Дейнека продемонструвала своїм колегам техніку фактурного живопису.

Тренінги для вчителів початківців

     5-6 березня на базі нашої школи проведено тренінги для вчителів початкових класів закладів освіти району, які вже наступного навчального року навчатимуть першокласників за програмами Нової української школи. Загалом навчання пройшли 53 вчителі. Це була очна сесія підвищення кваліфікації. Надалі вони продовжать готуватися до змін як під час очних сесій, так і дистанційного етапу.

     Тренінги провели завідувач районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Тетяна Ганжа, вчитель початкового навчання НВК с. Щедрогір Алла Нінічук. Вони ознайомили педагогів зі змістом нового Державного стандарту, типовими освітніми програми, зокрема з цілісним і системним переліком тем і модулів. Тренери акцентували увагу вчителів на практичній спрямованості програм.

Україна на межі тисячоліть

   06.03.2018р. в рамках Шевченківського тижня  учні 9 А кл. із вчителем О.В.Мицюк провели тематичний диктант «Україна на межі тисячоліть»

    Сьогодні ми по-особливому розуміємо Шевченкову настанову любити Україну «во врем'я люте» і знаємо, що вистоїмо, бо за нами правда  й славна історія.

Мій Шевченко

     В історії завжди залишаться імена, які з гордістю вимовляє людство, до яких належить і ім’я великого українського поета та пророка Тараса Григоровича Шевченка. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові. І сьогодні, живучи у вільній незалежній державі, ми з гордістю згадуємо Великого Кобзаря.

     У рамках Шевченківської декади учні 9-Б класу (вчитель Северенюк Л.А.) переглянули кінофільм «Мій Шевченко».

Думи Кобзареві

      05.03.18 року До Шевченківських днів вчитель української мови та літератури Долюк В.М.  провела усний журнал «Думи Кобзареві». Мета заходу: поширення світогляду, збільшення інтересу до творів, виховання поваги до поета, вшанування пам’яті про митця.

Вікторина

Другого березня для учнів 5-А класу за участю учнів 10-А класу (вчитель української мови та літератури Хозей О. М.)  була проведена вікторина на визначення найкращого знавця життєвого та творчого шляху Т. Г. Шевченка. Діти активно відповідали на запропоновані запитання, декламували поезії, розповідали про маловідомі факти життя видатного українця. 

Соняшник

01.03.18 р у нашій школі пройшов конкурс знавців української мови та літератури «Соняшник». Участь у ньому взяли учні 5-11 класів. 

Інформаційна хвилинка

Щовесни, коли тануть сніги

І на рясті засяє веселка,

Повні сил і живої снаги,

Ми вшановуєм пам'ять Шевченка…

      Такими поетичними рядками розпочалась лінійка «Незабутній Шевченко», яка відбулася 1 березня 2018 року в актовому залі нашої школи. Присутні  пригадали основні моменти життя поета та переглянули відео про творчу спадщину митця. Лінійку провела вчитель української мови та літератури Корпач О.М.

Незвичайний урок

 28 лютого на уроці української мови Олена Василівна Мицюк навчала нас писати інформаційні повідомлення на шкільний сайт. Урок був незвичайний, бо деякий час ми проводили його на подвір'ї школи. Наша вчителька розповіла, що колись такі динамічні хвилинки проводив ще В.О. Сухомлинський, знаний педагог. Погода була чудесна. Ми так захопились, що незчулись, як пролетів час. Не почули навіть дзвінка на перерву. Коли Олена Василівна оголосила про кінець уроку і домашнє завдання (написати замітку-повідомлення), у нас уже був зліплений сніговик та стояли навпроти дві фортеці: хлопців і дівчат.

Ми ще хотіли позмагатися, чия фортеця вистоїть довше, але вчителька порадила нам залишити це на наступний день, бо вже дуже хотілось їсти. Ми сфотографувалися і почимчикували додому.

Учні 5-Б класу. Фотографії Кухарчук Ірини.

Школа молодого педагога

     28 лютого на базі нашої школи відбулось засідання школи молодого вчителя хімії. В ході роботи молоді педагоги удосконалили свої знання і вміння щодо розв’язування розрахункових задач з хімії; розглянули роль та значення міжпредметних зв’язків, які реалізуються при розв’язуванні хімічних задач; взяли участь у майстер-класі «Методи розв’язування різних типів розрахункових задач з хімії», який провела керівник школи вчитель хімії Шиманська К.М., обговорили актуальні питання підготовки учнів до предметної олімпіади .

Я знаю рідну мову

       21.02.18 року у Міжнародний день рідної мови вчителі української мови та літератури Долюк В.М. та Северенюк Л.А. провели мовознавчу вікторину «Я знаю рідну мову», у якій взяли участь учні 6-их та 7-их класів.  Діти дізналися цікаві факти з української мови, показали свої знання та вміння. З невеличким відривом перемогла команда «Розумники». 

Фізичний експеримент – органічна і невід’ємна частина процесу пізнання

20 лютого на базі нашої школи відбулася науково-практична конференція для вчителів фізики та учнів старших класів по темі «Фі20 лютого на базі нашої школи відбулася науково-практична конференція для вчителів фізики та учнів старших класів по темі «Фізичний експеримент – органічна і невід’ємна частина процесу пізнання». В роботі конференції взяли участь Тетяна Ганжа, завідувачка районним методичним кабінетом та Віра Жерш, методист РМК.

Про навчальний фізичний експеримент як основний вид діяльності при вивченні фізики розповіла Валентина Осіюк, вчитель фізики нашої школи, вчитель-методист. Виступ наставника доповнила практичними задачами Мирослава Пачка, учениця 11Б класу, призер обласної олімпіади з фізики.

 Своїми напрацюваннями з теми конференції поділились:

-       вчитель фізики НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-дитячий садок» с. Велимче Віталій Трофимчук;

-        вчитель фізики Ярослав Шинкарук та учениця 10 класу Юлія Вертей НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня № 1-гімназія ім. В. Газіна» смт Ратне;

-       вчитель фізики Анастасія Ковальчук та учениця 10 класу Ірина Мельничук НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-дитячий садок» с. Жиричі.

-       вчитель фізики Валентина Савлук  НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-дитячий садок» с. Датинь;

-       вчитель фізики Жорж Рябченко НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-дитячий садок» с. Здомишель;

-       вчитель фізики Валентина Солонінко та її  учні Сергій Куничник, Денис Антонюк НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-дитячий садок» с. Гірники;

-       вчитель фізики Ольга Михалевич та учень 10 класу Бірук Сергій НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-дитячий садок» с. Замшани.

Завершився захід врученням сертифікатів учням та їх педагогам про участь у конференції.

Дивосвіт дитячих талантів

16 лютого відбувся огляд художньої самодіяльності серед учнів та працівників школи на тему «Дивосвіт дитячих талантів». Всі присутні з великим задоволенням подивились концерт колективів художньої самодіяльності, виставку образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, науково-технічної творчості.