До 100-річчя з дня народження В.О.Сухомлинського


29.09.18.року у 8-Б класі відбулася виховна година «Серце віддаю дітям». 


     29.01.18 року у 8-А класі класним керівником Северенюк  Л.А . було проведено виховну годину  до 100-річчя з Дня народження В. Сухомлинського «Серце віддаю дітям»


     У вересні методичним об’єднанням художньо-естетичного циклу проведено ряд засідань приурочених 100-річчю від дня народження Василя Сухомлинського. Цікавою та змістовною була літературна подорож «В.О. Сухомлинський про виховання книгою». За круглим столом проходила творча дискусія «В.О. Сухомлинський і проблеми піднесення ефективності сучасного уроку».


26 вересня учні 3-В класу побували на бібліотечному уроці «Сторінками творів В.О.Сухомлинського». Бібліотекар Нечипорук Н.П. ознайомила дітей з різноманіттям казок, оповідань видатного педагога, обговорила з ними прочитані твори.


     У рамках відзначення сторіччя від дня народження В.О.Сухомлинського 27 вересня у 3-В класі відбулася виховна година «Василь Сухомлинський - дітям». Класовод  Котюх Р.В. розповіла дітям про життєвий та творчий шлях відомого вчителя, науковця. Діти інсценізували оповідання автора «Соромно перед соловейком», показали знання творів В.Сухомлинського, відповідаючи на запитання вікторини.


      28 вересня в 4-А та 4-Б класах був проведений урок-конференція «Серце віддаю дітям». Школярі дізнались багато цікавого про педагога і письменника, який вчив бути хорошими, добрими, чесними, працелюбними і життєрадісними людьми. Діти  мали можливість уявити себе серед чудових квітів у Школі під Блакитним небом, полинути у світ казок і оповідань В. О. Сухомлинського. Четвертокласники підготували виставку малюнків до творів письменника. Вони добре засвоїли, що тепло  і доброту своїх гарячих сердець потрібно віддавати іншим людям.


 Живи, добро звершай!

Та нагород за це не вимагай!

Лише в добро і вищу правду віра

Людину відрізня від мавпи і від звіра.

Хай оживає істина стара:

«Людина  починається з добра!»

     Такими словами розпочалася година класного керівника Маковецької К.І.  в 9-Б класі. Учні ознайомились з життям і творчістю В. Сухомлинського,  поглиблювали вміння працювати творчо, розвивали мовлення, мислення, формували уявлення про те, що добра і чуйна людина завжди допомагає іншим. Учні зачитували уривки з творів В. Сухомлинського,  ділилися  його порадами.

     Всім класом відвідали шкільну бібліотеку, де ознайомилися з працями Василя Сухомлинського. Бібліотекар Нечипорук Ніна Петрівна порекомендувала чудову літературу для читання вдома.


     28 вересня в 2-А класі пройшла виховна година «Сила творів В. Сухомлинського», присвячена 100-річчю з Дня народження великого педагога.

     Учні були ознайомлені з творчим доробком письменника. Вони дізнались про життя видатного педагога, яке В. Сухомлинський присвятив вихованню і навчанню дітей.

     В ігровій формі учні вчились з повагою ставитись до батьків, до друзів, до природи. Для цього опрацювали 10 заповідей та 11 мудрих порад Сухомлинського, прочитали та обговорили декілька його  творів.

     Наприкінці діти намалювали ілюстрації до прочитаних творів і створили барвисту виставку.


     24 вересня у 2-В класі була проведена виховна година на тему «Добро повертається добром». Під час заняття учні покращили знання про письменницьку і педагогічну діяльність В.Сухомлинського. Погравши в гру «Казкові пазли»,  діти розширили уявлення про доброту, чуйність і уважність.

     Також школярі ознайомились з 10 правилами, чого робити  «не можна», і склали за допомогою вчителя свої правила. 


     24 вересня в 6-Б класі було проведено виховну годину в бібліотеці на тему «Людина  красива не словами, а своїми ділами» (присвячену 100-річчю з дня народження В. Сухомлинського). Бібліотекар Гупало Віра Василівна розповіла учням про життєвий і творчий шлях В. Сухомлинського та ознайомила з його творами.


     З нагоди 100-річчя  В. О. Сухомлинського бібліотекарі школи Гупало В. В., Нечипорук Н. П. разом з класним керівником Лавренюк В.І. провели виховну годину у формі бібліотечного уроку. Діти ознайомились з життям великого педагога, його творчістю в області дитячої літератури.


     «В.О.Сухомлинський – Прометей всієї України» - на таку тему провели 18 вересня бінарний урок в 5-Б класі бібліотекар Гупало Віра Василівна і класний керівник Михалевич Галина Іванівна.

     Василь Олександрович дуже любив дітей і написав для них багато цікавих розповідей. В його творах переважає доброта, бо він хотів, щоб діти виросли добрими, чуйними, працьовитими, щоб любили батьків і нашу прекрасну Батьківщину. Учні 5-Б класу з цікавістю слухали про життя відомого педагога і письменника, читали вірші про Василя Сухомлинського, познайомилися з його оповіданнями і намалювали ілюстрації до прочитаних текстів.

                         У Сухомлинського вагоме слово

                         У серці нашім колосом зросло.

                          І не струхнявіє воно ніколи,

                          Бо в серце щастя несе і добро.


16 травня відбувся «педагогічний вернісаж»  методоб’єднання вчителів іноземної мови  «В нову школу з Сухомлинським крок за кроком»


До 100-річчя з дня народження В.О.Сухомлинського  члени методичного об'єднання учителів природничо-математичного циклу провели педагогічні читання «Педагогічні ідеї В.О.Сухомлинського в творчій лабораторії учителів природничо-математичного циклу» та переглянули і обговорили відеофільм «Країна дитячих мрій».


         З нагоди відзначення 100-річчя В.О.Сухомлинського вчителі історико-філологічного методичного об’єднання провели засідання круглого столу «Родинне виховання в творчості В.О.Сухомлинського».

          Педагоги обмінялися думками про застосування на практиці спадщини відомого педагога, ідеї якого актуальні й сьогодні.