Сторінка вчителя-логопеда


Мовлення є однією з  найважливіших психічних функцій людини. Це дуже  складний процес, який контролюється сімома зонами головного мозку.

Мовленнєва діяльність дитини формується у процесі пізнання навколишнього світу, спілкування з оточенням. У більшості дітей молодшого шкільного віку уже сформоване правильне мовлення. Однак є діти, у яких з певних причин мовленнєвий розвиток відбувається із незначним запізненням чи відхиленням від загальноприйнятих норм. Поряд з цим слід пам’ятати, що у кожної дитини свої темпи розвитку, а вікові норми є лише орієнтирами. Проте під впливом різних факторів у дитини формується, а згодом закріплюється неправильна артикуляція звука, відсутній звук чи навіть ціла група звуків. В таких випадках необхідна логопедична робота.

 

Шановні батьки! Відвідування вашою дитиною логопедичного кабінету не означає, що є якісь серйозні порушення, це не є чимось страшним чи болісним. Просто одним діткам слід показати артикуляційний уклад, інших – навчити вимовляти, третіх – скоригувати неправильно поставлений звук. Формування досконалої звуковимови залежить від ступеня сформованості фонетичного і кінестетичного сприймання та їх взаємодії в мовленнєвій практиці. Тому в більшості випадків робота починається саме в цьому напрямку, а вже пізніше ставиться звук(и). Цілі і темпи корекційно – розвиваючої роботи залежать від особливостей дитини. Не варто чекати швидких результатів, адже від постановки звука до моменту введення його у зв’язне повсякденне мовлення пройде не один тиждень. У цьому необхідна і ваша допомога, задля забезпечення безперервності корекційної роботи.